Profil firmy BOAT a.s.

Spoločnosť BOAT a.s. je autorizovaným predajcom a servisom motorových vozidiel ŠKODA, SEAT a Volkswagen.

Firma B.O.A.T. bola založená v roku 1991 ako spoločnosť s ručením obmedzeným. Koncom roku 1992 kúpila prevádzku autoservisu na Vajnorskej ulici v Bratislave o rozlohe cca 16.000 m2 a vstúpila týmto do sveta automobilov.

Pre odlíšenie sa od pôvodného jadra firmy začala používať pre túto oblasť svojho podnikania predponu Auto-, takže je až do dnešných dní známa mnohým motoristom ako AutoBOAT. To viedlo pri príležitosti 20. výročia podnikania v autobiznise k nápadu vrátiť sa k pôvodnému názvu.

K opravám vozidiel sa zakrátko pridal aj ich predaj – prvý bol SEAT, neskôr pribudla ŠKODA a VW. V rovnakom areáli sa istý čas pod hlavičkou firmy AUTOGRAND predávala aj značka Citroen, neskôr ju nahradila Toyota. Krátko po prevzatí autoservisu bola vybudovaná STK a EK prevádzkovaná firmou B.O.A.T. Plus.

Možno si niektorí pamätajú autoškolu, predajňu na bratislavskom Námestí 1. mája alebo pobočku AutoBOATu v Lučenci. Od niektorých projektov sa časom ustúpilo a firma sa sústredila na vybudovanie areálu na Vajnorskej ulici v Bratislave. Pôvodná je už len hala na opravy vozidiel, aj tá je však zateplená a vybavená novou lakovňou.

V roku 1998 prebehla transformácia firmy na akciovú spoločnosť. V roku 2004 sa zmenila štruktúra akcionárov a vedenie spoločnosti. Nové vedenie pristúpilo k rozsiahlej rekonštrukcii a zvýšeniu atraktívnosti celého areálu. Boli vybudované nové autosalóny, rozšírila sa škála poskytovaných služieb. Celkovo pribudlo až 2.300 m2 výstavných plôch.

Podľa štatistík predal AutoBOAT za 25 rokov svojej činnosti vyše 20.000 nových vozidiel a opravil viac než 200.000 zákaziek. Naše služby však nekončia pri predaji a servise. Snažíme sa, aby ten, kto k nám príde, vybavil všetko okolo auta na jednom mieste.

AutoBOAT získal v roku 2002 Certifikát systému manažérstva kvality podľa ISO 9001:2000.

V rokoch 2013-2016 boli prebudované všetky tri salóny VW, ŠKODA aj SEAT v zmysle rebrandingu celej dealerskej siete. Salón SEAT bol prvým svojho druhu na Slovensku podľa nového dizajnérskeho konceptu.

Od októbra 2017 AutoBOAT rozšíril svoju ponuku a služby v segmente úžitkových vozidiel.

Od školského roka 2015/2016 je AutoBOAT zapojený do systému duálneho vzdelávania pre žiakov stredných odborných škôl.