OZNAM!
Otváracie hodiny počas letných prázdnin.

Nabíjacia stanica pre elektromobily

V areáli BOAT a.s. pred salónom VW sa nachádza nabíjací stojan pre elektromobily s dvoma nabíjačkami od Porsche Slovakia, autorizovaného importéra značky AUDI, Volkswagen a SEAT pre SR, s výkonom 3,6 kW (230 V/16 A). Tento výkon umožňuje úplne nabiť batériu elektromobilu za 6 hodín. Dobíjanie batérií pomocou adaptéra z bežnej elektrickej zásuvky (230 V/10 A) trvá dlhší čas, cca 8 hodín. Nabíjací stojan je pre zákazníkov voľne prístupný počas otváracích hodín.

Nabíjacia stanica

Koncern Volkswagen si už v r. 2013 stanovil cieľ, stať sa do roku 2018 celosvetovým lídrom v oblasti elektromobility. V súčasnosti ponúka dva elektromobily e-up! a e-Golf, jeden model s hybridnou technológiou – Touareg hybrid a dva modely s plug-in hybridnou technológiou Golf GTE a Passat GTE.

S úplne nabitou batériou môže Golf GTE a Passat GTE jazdiť výlučne s elektrickým pohonom rýchlosťou do 130 km/h na vzdialenosť 50 km, čo postačuje pre každodennú mestskú premávku. Spaľovací motor pri tom umožňuje vysokú jazdnú dynamiku (maximálna rýchlosť 220 km/h) a komfortnú jazdu na dlhé trasy.