Bezplatná nonstop linka Telefón 0800 107 007

Nová ŠKODA KODIAQ

Nová ŠKODA KODIAQ

Približne štyri roky po štarte prvej verzie značka ŠKODA modernizuje svoje celosvetovo úspešné SUV. Nová ŠKODA KODIAQ sa vyznačuje dokonalou súhrou línií, kriviek a robustného vzhľadu s vyváženým vzhľadom a proporciami.

Pri pohľade zboku je jasne viditeľný dlhý rázvor naznačujúci priestranný interiér. Zadnej časti dominujú vysoko posadené klinovité koncové svetlá. Tvar masky chladiča je lichobežníkový s vertikálnymi dvojitými lamelami. Full LED zadné svetlá s animovanými ukazovateľmi smeru majú presvietenie do tvaru písmena C, typického pre dizajn značky ŠKODA. Tvar svetiel bol dokonca aerodynamicky optimalizovaný, aby sa zlepšilo prúdenie vzduchu okolo vozidla.

S novými dekoračnými lištami, dodatočnými kontrastnými stehmi a rozšírenými funkciami LED ambientného osvetlenia posunula značka ŠKODA vzhľad interiéru modelu KODIAQ na novú úroveň. Po prvý raz sú pre veľké SUV k dispozícii všestranne elektricky nastaviteľné ergonomické sedadlá s poťahom z perforovanej kože, ventiláciou a masážnou funkciou. Voliteľné eko-sedadlá pre výbavu Ambition a Style majú kvalitné poťahy z recyklovaných materiálov a bez materiálov živočíšneho pôvodu. S voliteľným výklopným tretím radom sedadiel KODIAQ poskytuje miesto až pre sedem osôb alebo pri sklopených zadných sedadlách batožinový priestor s objemom až 2.065 litrov.

Asistenčné systémy preberajú čiastočnú kontrolu nad vozidlom, aby vám uľahčili jazdu a sledovanie premávky. Po aktivácii zvládnu vozidlo samočinne zastaviť a znovu sa rozbehnúť, viesť ho v jazdnom pruhu, nasledovať ostatné vozidlá v kolóne alebo zobrazovať okolitú premávku na displeji pred vami. Nový prediktívny adaptívny tempomat spracováva tiež rozpoznané dopravné značky a rýchlostné limity uložené v navigácii. Vďaka tomu s predstihom upravuje rýchlosť napríklad pred zákrutami, kruhovými objazdami, križovatkami alebo podľa rýchlostných limitov.

Športový špičkový model KODIAQ RS dostal okrem dizajnových modifikácií predovšetkým nový motor. Benzínový štvorvalec 2.0 TSI pochádza z generácie EVO koncernu Volkswagen a dosahuje výkon 180 kW (245 k). Spolu s novou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG sa výkonnosť špičkového modelu ďalej zvýšila. Aj obidva ďalšie benzínové motory 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k), ako aj naftové štvorvalce 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k) patria k novej generácii EVO koncernu Volkswagen.

Špičková konektivita nového modelu KODIAQ uľahčí váš každodenný život vo vozidle a poskytne vám podporu, ktorú potrebujete k tomu, aby ste sa včas a pohodlne dostali do cieľa svojej cesty.

Osviežený KODIAQ sa predáva vo výbavách Active, Ambition a Style, ako aj L&K, SPORTLINE a RS a akciovej výbave JOY.


Nový KODIAQ - čítajte viacCENNÍK (PDF)Konfigurátor